Aktuality
         

Grilování v Majáku, 27.6.2017.

V úterý 27.6. 2017 proběhlo tradiční grilování v Majáku, na které dorazilo mnoho bývalých obyvatel  a další vzácní hosté.

 

 

 

    

   

 

Noc kostelů, 9.6. 2017

Obyvatelé Majáku pomáhali při noci kostelů v husitském kostele v Praze 4 Michli, který sousedí s Majákem. Pro návštěvníky byl připraven bohatý hudební program a také prohlídka kostela, který byl dříve židovskou synagogou.

 

 

   

     

 

Janské lázně, 01.06. až 04.06. 2017

Obyvatelé Majáku strávili s pracovníky Petrou a Lukášem prodloužený víkend v penzionu Betlém v Janských lázních. Ve čtvrtek si prohlédli lázně, relaxovali v bazénu a někteří podnikli noční výpravu. V pátek obyvatelé pracovali v penziónu (odklízeli nepořádek, sázeli stromy, hrabali trávu, rozebírali zídku). V sobotu se obyvatelé šli podívat na zahájení lázeňské sezóny, kde vystupovala třeba Petra Janů nebo Václav Neckář. Večer zakončili táborákem. Děkujeme panu Kiššovi, správci penzionu Betlém, který se o všechny perfektně staral.

 

 

    

    

 

 

Pozdrav z Janských lázní, 03.06.2017

 

 

Pozdrav z Janských lázní, 03.06.2017

 

 

Pozdrav z Janských lázní, 03.06.2017

 

Bowling, 04.05.2017

Obyvatelé Majáku vyrazili v chladném počasí na bowling. Hra se jim velmi líbila stejně jako prostředí.

 

 

   

  

 

Pletení náramků, 20.04.2017

Obyvatelé Majáku se pustili do pletení náramků a několik velmi hezkých vyrobili. Bavilo to i ty nejmenší.

 

 

  

    

 

Barvení velikonočních vajec,16.04.2017

 

 

    

    

 

Ping-pong, 29.03.2017

Obyvatelé Majáku vyrazili do nedaleké sokolovny na ping-pong. Během krátké doby byli už podruhé a chystají se znovu.

 

 

 

    

    

 

Janské Lázně, 6.3. až 12.03.2017

Obyvatelé Majáku si odpočinuli na horách, kde se nadýchali čerstvého vzduchu a relaxovali lyžováním. Sněhu bylo dost a pod vedením zkušené lektorky lyžování se pořád zdokonalovali, takže si někteří z nich si troufli i na sjezdovku označenou černou barvou. Patřičné pohodlí jim poskytl penzion Betlém ( http://www.betlempenzion.cz ).

 

 

    

  

 

Jump Park, 01.02.2017

Obyvatelé Majáku si zaskákali v pražském Jump parku a velmi se jim to líbilo. Zvlášť oblíbené byla jáma s pěnovými bloky. Filip na trampolínách předvedl několik salt.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

  

 

Do Majáku přišli na exkurzi žáci ze základní školy Mendíků, 01.02.2017

Prohlédli si náš Domov na půl cesty a Honza jim popsal, jak to tady chodí. Podělil se s nimi také o svůj osobní příběh plný úspěchů.

 

 

 

Beseda v Domě Světla, 26.01.2017

Obyvatelé Majáku se zúčastnili besedy o viru HIV a nemoci AIDS. Pan Jettmar, lektor z Domu Světla, obyvatelům vysvětlil, jak se vir HIV přenáší, jaké jsou možnosti léčby a pomoci. Beseda se obyvatelům líbila a stejně tak i Dům Světla, který už řadu let pomáhá lidem s HIV a je možné se zde i nechat bezplatně a anonymně otestovat. Více o Domu Světla a boji proti HIV se můžete dozvědět třeba zde: www.hiv-prevence.cz

 

 

    

 

 

Vánoční party, 19.12. 2016

Srdečně zveme všechny současné i bývalé obyvatele, pracovníky a přátele Majáku na letošní předvánoční setkání u prostřeného stolu, které se uskuteční

v pondělí 19.prosince 2016 od 15 hodin

v horní velké místnosti na faře.

Pochutnávat si budeme na tradiřních vánočních pokrmech. Přijďte, budeme se na Vás těšit! Svou účast prosím potvrďte některému z pracovníků Majáku nebo případně na naše facebookové stránky: www.facebook.com/DomovMajak.

 

 

Tvorba adventních věnců, 16.11. 2016

Obyvatelé Majáku v předvečer první adventní neděle vyráběli adventní věnce. Příprava na vánoční svátky je v Majáku v plném proudu. Přejeme všem krásný adventní čas.

 

 

   

               
 

Národní potravinová sbírka, 12.11. 2016

Děkujeme všem současným i bývalým obyvatelům Majáku a dalším dobrovolníkům, kteří se s námi zúčastnili čtvrtého ročníku Národní potravinové sbírky (pořádala platforma Byznys pro společnost). Celkem jsme vybrali přes 1700 kg potravin. Všem dárcům děkujeme.

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

Návštěvníkůy, 13.10. 2016

Ve čtvrtek 13.10. 2016 přijeli do Majáku na exkurzi pracovnice domova na půl cesty v Plzni (http://www.skp-plzen.cz/article/detail/o-dome-na-pul-cesty). Prohlédli si Maják, sbor CČSH v Michli a s pracovníky Majáku si vyměnili zkušenosti a pracovní postupy s obyvateli. V brzké době zavítají pracovníci Majáku zase do Plzně.

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky Krajských voleb nanečisto, 7.10. 2016

KSČM - 3 hlasy

Zelení - 2 hlasy, Top 09 - 1 hlas, SPD - 1 hlas, Úsvit - 1 hlas

V urně skončilo celkem deset hlasovacích lístků, z toho osm splnilo podmínky Krajských voleb nanečisto. Jeden lístek byl vyřazen, protože nebyl oficiální a někdo na něm volil jednu z obyvatelek Majáku. Jeden oficiální hlasovací lístek nebyl zařazen, protože na něm nebylo jméno strany kandidující ve volbách, ale jen nějaké zvolání v azbuce.

Obyvatelé Majáku si v následujících dnech vyzkouší krajské volby. Každý obyvatel zvolí jednu z politických stran, která kandiduje v některém z krajů. 6.10. sečteme hlasy a dozvíme se, která ze stran by v Majáku vyhrála.

 

 

 

 

Výlet do zoologické zahrady, 7.09. 2016

Obyvatelé vyrazili během horkého srpnového dne do pražské zoologické zahrady. Krásné fotky zvířat pro vás pořídl Filip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společná schůzka obyvatel a pracovníků Majáku, 27.7. 2016

Koncem července se uskutečnila pravidelná schůzka pracovníků a obyvatel Majáku, kde se probírali novinky a provozní záležitosti. Po schůzce proběhla oslava narozenin naší obyvatelky Elišky.

 

 

 

 

 

 

Grilování, 27.6. 2016.

V pondělí 27.6. 2016 se uskutečnilo tradiční grilování v Majáku. Na připravených delikatesách si pochutnali nejen současní obyvatelé Majáku, ale i řada bývalých obyvatel a jejich rodiny. Grilování narušila průtrž mračen, před kterou jsme se naštěstí včas stačili schovat pod pergolu.

 

 

 

 

 

     

     

 

 

Noc kostelů, 10.6. 2016

Obyvatelé Majáku pomáhali s přípravou a průběhem Noci kostelů ve sboru Církve Československé husitské v Praze 4 Michli. Fara přímo sousedí s Majákem. Návštěvníci si prohlédli kostel, který byl dříve židovskou synagogou a vyslechli jeho historii. Jedna obyvatelka Majáku vyprávěla návštěvníkům o židovských náhrobcích umístěných v zahradě. O krásnou hudbu se postaral Pavel Diblík.

 

 

 

 

 

 

               
 


Fotbalový zápas ČR - Jižní Korea, 5.6. 2016

Obyvatelé Majáku vyrazili fandit na přátelský fotbalový zápas české reprezentace do Edenu. Soupeřem českých fotbalistů, kteří nás za pár dní budou reprezentovat na mistrovství Evropy, byla Jižní Korea. I přes mohutnou podporu fanoušků se nepodařilo dotlačit naše fotbalisty k vítězství. Nicméně atmosféra na stadionu byla výborná a obyvatelé si zápas užili.

 

 


Festival Out of home, 21.5. 2016

V sobotu se konala soutěž pro děti z dětských domovů, festival Out of home. Maják byl jedním ze soutěžních míst a děti si u nás vyzkoušeli tvorbu osobního rozpočtu a přípravu na pracovní pohovor. Celkem se u nás vystřídaly tři týmy - z DD Frýdek-Mistek, Planá a Krnsko. Soutěžící se úkolů zhostili na výbornou. Děti si prohlédly Maják, zjistily, jak se u nás bydlí a jak si mohou do Majáku podat žádost.

 

               
 


Malování na kameny, 8.5. 2016

Obyvatelé Majáku se pustili do umělecké činnosti a malovali na kameny. Vzniklo mnoho originálních kusů, tvorba všechny bavila (ty nejmenší obzvlášť!) a při malování bylo veselo. Na závěr došlo na vystavování. Pokud byste měli zájem, tato neocenitelná a jedinečná umělecká díla různých směrů si můžete prohlédnout v galerii Maják.

 

 


Výlet do Armádního muzea a na Vítkov, 10.4. 2016

Maják vyrazil na výlet do Armádního muzea na prohlídku výstavy odboje za 1. světové války a výstavy "Jak se žilo za protekrorátu". Obě expozice byly zajímavé a poučné. Pak jsem ještě vystoupali na Vítkov, prohlédli si památník a kochali se výhledem na Prahu.

 

           
 

Velikonoce, 27.03.2016

Obyvatelé Majáku se v neděli pustili do vaření a barvení velikonočních vajíček. Kromě tradičních barev, zkusili i různé laky. Vejce poté úhledně na zdobili do košíků. Došlo i na pečení beránka.

 

 


Průběžně přijímáme tyto drobné dary pro náš Domov na půl cesty:

Ložní prádlo, ručníky, utěrky, úklidové prostředky, nádobí, drobné vybavení do domácnosti (včetně starších funkčních elektrospotřebičů, např. mixéry, váhy, vysavač, varná konvice, mikrovlnná trouba,…), sportovní vybavení, oblečení pro mladé lidi a pro malé děti (v Majáku bývá ubytována vždy také maminka s malým dítětem).

Budete-li chtít nějakou z věcí darovat, zazvoňte na zvonek Majáku s označením "kancelář" nebo nám napište či telefonujte.

 

 


Dovolená na horách,
29.02 - 05.03.2016

Obyvatelé Majáku si užili hezký týden v Krkonoších v Jánských lázních. Sněhu bylo dost, takže většinu času strávili na sjezdovkách (konkrétně na červené a černé). Zkušení lyžaři si postavili skokánek, začátečníci se naučili jezdit.

 

 

 


Jak zvládnout správu osobních financí,
23.02.2016

V Majáku se v úterý 23.2. 2016 konala přednáška na téma "Jak zvládnout správu osobních financí", kterou vedl pan ing. David Šmejkal, ředitel neziskové organizace Poradna při finanční tísni. Obyvatelé Majáku se dozvěděli, jak si správně vytvořit osobní rozpočet, na co si dát pozor při uzavírání smluv a mnoho dalších užitečných informací. Obyvatelé Majáku se aktivně ptali na věci, které je zajímali.

 

 

 


Přednáška na téma finanční poradenství   

18:00  23.02.2016

Jak správně vytvořit osobní rozpočet? Jak si vytvořit finanční rezervu? Jak se vyznat ve smlouvách? Jak na osobní bankrot? Odpovědi nejen na tyto otázky získáte na přednášce, kterou povede pan ing. David Šmejkal, ředitel bezplatné poradny Finanční tíseň.

 

 


Koncert Martina Lionella Betuše, 19:00   
01.02.2016

Dům na půl cesty Sámovka zve naše obyvatele (současné i bývalé) na besedu s raperem Martinem Lionellem Betušem. Po besedě bude i malý koncert. Raper má zajímavý osud - dlouho žil na ulici, dostal se z toho a úspěšně se oddlužuje.

 

 

 

Vánoční party, 20.12. 2015

V neděli večer proběhla vánoční party. Obyvatelé Majáku připravili stůl, podíleli se na smažení řízků, vaření brambor a dalších pochutin. Někteří už dříve napekli cukroví. Kromě současných obyvatel dorazili i někteří bývalí.

Po večeři se zpívali v kostele koledy a došlo i na předávání dárků. 


Vánoční party se konala na faře Církve Československé husitské v Michli (vedle Majáku).

 

 

Beseda v Domě světla, 17.12. 2015

Obyvatelé Majáku se zúčastnili besedy v Domě světla, který provozuje Česká společnost AIDS pomoc. Vyslechli si přednášku o virech HIV, nemoci AIDS, lécích, prevenci, ochraně, testování... a řadu dalších důležitých věcí týkajících se problematiky.

Někteří obyvatelé se lektora, pana Jettmara ptali.

 

 


Vánoční akademie gymnázia Elišky Krásnohorské, 2
1.12. 2015

V pondělí 21.12. od 18:00 se koná vánoční akedemie gymnázia Elišky Krásnohorské. Studenti budou zpívat vánoční písně. Koncert se koná v kostele sv. Anežky na Spořilově.


Výtěžek ze vstupenek bude věnován Majáku.

 

 

Zdobení adventních věnců, 27.11. 2015

NEDĚLE 6. 12. 2015 od 19 hodin na faře. Adventní posezení u rozsvíceného věnce spojené s občerstvením a hrou na varhany. Všichni obyvatelé jsou srdečně zváni!

 

 

 

Zdobení adventních věnců, 27.11. 2015

Obyvatelé Majáku se připravili na advent a ozdobili několik krásných věnců. Nechyběla vánoční hudba, občerstvení a pohodová atmosféra.

 

 

Vánoční party Majáku 2015 - 20.12.2015

Srdečně zveme všechny současné i bývalé obyvatele, pracovníky a přátele Majáku na letošní předvánoční setkání u prostřeného stolu.

Podávat se budou tradiční vánoční pokrmy.
Přijďte, budeme se na Vás těšit!

Svou účast potvrďte prosím některému z pracovníků Majáku nebo případně zde na facebooku (aby bylo dost jídla!).

 

 
 

Potravinová sbírka 21.11.2015

Maják se zúčastnil Národní potravinové sbírky, kterou pořádala organizace Byznys pro společnost. Vybírali jsem potraviny v hypermarketu Albert v Galerii Nové Butovice.

Celkem jsme vybrali 1913 kg potravin. Děkuji všem, kteří přispěli

Jako dobrovolníci se zapojila většina současných obyvatel Majáku a také několik bývalích obyvatel. Všichni pracovali s obrovským nasazením

.

 

 

 

 

Halloween 10. 2015

Obyvatelé Halloween Majáku vyřezávali v neděli 25.10. 2015 dýně, aby se připravili na Halloween. Nebyla to lehká práce, ale nakonec se to podařilo.

 

 

Den v Burberry   10. 2015


Obyvatelka Majáku strávila den v obchodu Burberry v Pařížské ulici. Prozkoumala zázemí obchodu, vyzkoušela si luxusní šaty a poznala práci prodavačky. Z programu byla velmi nadšená. Burberry pozvalo obyvatelku na oběd a také věnovalo jí a dceři dárky. Domov na půl cesty Maják Burberry děkuje.

 

Společnost Burberry věnovala Domovu na půl cesty Maják drobný nábytek a kancelářské vybavení. Děkujeme.

 

 

 

 

11.10.2015

 

Obyvatelé Majáku shlédli dokument Mallory a následně měli možnost popovídat si s Mallory samotnou, protože se projekce zúčastnila. Akci uspořádal dům na půl cesty Sámovka a promítání se konalo v jeho prostorách.  Dokument a následný rozhovor s Mallory na obyvatele zapůsobil.

 

 
 

Žižkap, 24.09.2015

 

Během slunného čtvrtečního odpoledne se konal fotbalový turnaj Žižkap (pořádá Nízkoprahový klub Husita -  Žižkov), který pořádal nízkoprahový klub Husita. Maják nakonec reprezentoval jen jeden bývalý obyvatel, který ale výkonem vydal nejméně za tři.

 

 

Praha dětem, 30.8.2015

 

Obyvatelé Majáku se podívali na akci Praha dětem, která byla zaměřena na bezpečnost dětí a mládeže. Stánek zde měli třeba hasiči, policie, Červený kříž, ale i pojišťovny a další sponzoři. Děti dostaly dárky a bylo pro ně připraveno plno her. Na pódiu se střídali různé taneční a pěvecké skupiny.

 

 


 

Výlet do zoologické zahrady, 2.8. 2015

Obyvatelé si udělali v první srpnovou neděli výlet do pražské zoologické zahrady. Během odpoledne ji prošli téměř celou. V indonéské džungli bylo pořádně dusno stejně jako v africkém pavilonu. Obě místa ale stála za prohlídku. Největší modelky pro fotografování byly tradičně žirafy. Sloni a hroši zase předvedli, jak se koupají. U opic obyvatelé shledali, že jedí stejně jako lidé... někdy dokonce prý i civilizovaněji. Celkově se výlet vydařil, jen tu žirafu se nám zase nepodařilo propašovat do Majáku.

 

 

 

Procházka Prahou, 19.7. 2015

Obyvatelé Majáku vyrazili v neděli na procházku po historickém centru Prahy. Prošli Prašnou bránou, u Stavovského divadla se podívali na akci Haré Kršna, na Staroměstském náměstí se vyfotili s živými sochami, v Pařížské ulici před obchodem Burberry, který Maják sponzoruje, a nakonec se podívali na Betlémskou kapli. Většinu fotek pořídila Katka.


 

 
 

Grilování v Majáku, 29.6.2015

V pondělí 29.6. se konalo již tradiční grilování v Majáku. Dorazilo mnoho bývalých obyvatel, paní Simona Petrejová a paní Šárka Navalaná z Nadace Terezy Maxové dětem a někteří spolupracovníci Majáku. Grilovalo se maso a zelenina.

 

 


 

 

Dětský den na Pankráci, 21.6. 2015

První letní den patřil dětem. Obyvatelky Majáku je vzaly na akci "Pojď ven s maminkou... a hádej kdo jsem", která se konala na Pankrácké pláni. Děti mohly skákat v nafukovacím hradu, skákat ve druhém nafukovacím hradu, skákat ve třetím nafukovacím hradu... a když je maminky konečně z hradu odvlekly, tak malovat a soutěžit. Dospělí uvítali koncert skupiny Děda Mládek ilegal band.

 

 
 

 

 

 

Výprava do botanické zahrady, 14.6. 2015

Obyvatelé Majáku se v neděli po sobotním koupání vypravili do botanické zahrady na Albertově zkoumat krásy flory z celého světa. Podívali se na právě končící výstavu bezobratlých živočichů a prohlédli si příjemnou a nádherně udržovanou zahradu.

 

 

 

 

 

 

 

Pálení čarodějnic na Pankráci, 30.04.2015

 

Obyvatelé Majáku vyrazili slavit pálení čarodějnic na Pankrác. V parku byla k poslechu hudba, pro děti kolotoče, pro všechny občerstvení a k nahlédnutí stánky neziskových organizací. A samozřejmě došlo i na oheň.

 

 

 

 

 

 

 

 

30.04.2015

Obyvatelé Majáku vyrazili v neděli odpoledne na "last ride" do kina  na  Andělu. Film ubíhal opravdu rychle a zběsile. Kdyby náhodu  potřebovali skákat autem z jednoho mrakodrapu na druhý, tak už teď vědí, jak na to ;) 

 

 

 

 

 

 

 

Velikonoční barvení vajec - 08.04.2015

 

 

Obyvatelé Majáku se v neděli pustili do barvení vajec. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout v tomto albu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Koncert hebrejských a duchovních písní 23.03.2015

 

Koncert pěveckého sboru Campanula studentů gymnázia Elišky Krásnohorské. Sbor uvedl duchovní a hebrejské písně, které se velmi dobře hodiliy do prostoru kostela církve Československé husitské (sbor Alberta Schweitzera, Praha 4 - Michle), který byl dříve židovskou synagogou. Koncert se velmi povedl. Eva Mikulecká, farářka CČSH a vedoucí Majáku, po koncertě všem přítomným popsala zajímavou minulost bývalé synagogy. Koncert si poslechli někteří obyvatelé Majáku.

 

 
               
 

Pečení kachen - 15.3.2015

 

Obyvatelé Majáku se pustili v sychravém nedělním odpoledni do pečení kachen, které jsme dostali od Potravinové banky. Během dvou hodin kachny provoněly Maják a mohly se podávat. Knedlíky a zelí samozřejmě nechyběly. Jídlo bylo výborné, protože v Majáku platí - co obyvatel, to dobrý kuchař.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Masterchef Majáku  - 01.02.2015

 

Druhý ročník kuchařské soutěže. Obyvatelé Majáku se v kuchařské soutěži utkali o titul Masterchef Majáku. Tři týmy nakoupily suroviny, pustily se do vaření a nakonec předložily porci hodnotitelům. Všechna jídla byla výborná (klidně by je mohl hodnotit i Zdeněk Polreich :)). Jen velmi těsně zvítězilo kuře na paprice.