Dům na půl cesty KORUNA

 

Kdo jsme a co děláme?

Jsme sociální zařízení pro mladé lidi, kteří potřebují podporu na cestě k samostatnému životu. Jsme tu pro zájemce od 18 – 26 let, kteří potřebují podporu na své cestě k samostatnému životu, jelikož vyrůstali v některém ze zařízení náhradní rodinné péče (dětský domov, diagnostický nebo výchovný ústav, Klokánek) nebo v rodinách sociálně patologických.

Co od nás můžete čekat?

Ubytování na dobu až 2 let
Sociální poradenství
Pomoc s hledáním pracovního uplatnění
Podpora při studiu
Zprostředkování lékařské a psychologické péče
Podpora kontaktu s rodinou
Asistence při vedení domácnosti a financí
Podmínky přijetí

Zájemce o pobyt musí dodržovat smlouvu a pravidla, která v domě dodržujeme. Zájemce by měl projevit ochotu a zájem o zlepšení své sociální situace. Podmínkou ubytování je pravidelné hrazení služby, zaměstnání nebo studium během pobytu a plnění stanovených cílů spolupráce.

Jak se přihlásit?

Zájemce (příp. jeho zástupce) kontaktuje pracovníky Koruny telefonicky, e-mailem či osobně, aby si domluvil první informační schůzku, na které se dozví všechny potřebné informace o pobytu v Koruně, a pak si může podat Žádost o poskytnutí sociální služby v DPC Koruna.

Kolik to stojí?

Jeden den ubytování v budově Domu na půl cesty KORUNA stojí 150 Kč. Při nastěhování se platí vratná kauce 3000 Kč, u které je možné platit na splátky.

Jak to u nás vypadá?

Nově zrekonstruovaná KORUNA nabízí 4 samostatné dvojlůžkové pokoje. Celkem 8 lůžek. Každý pokoj má k dispozici koupelnu se sprchovým koutem, WC a vlastní pračku. V domě jsou k dispozici 2 velké kuchyně a venkovní posezení na terase v 1. patře.

O Domově na půl cesty jsem se dozvěděl přes Centrum duševního zdraví. Neměl jsem kde bydlet a zároveň jsem se chtěl osamostatnit. Jsem rád, že mám zázemí, jídlo a můžu podnikat různé výlety s pracovníky, to mě fakt baví. Zároveň když něco potřebuju, tak se mám na koho obrátit.

Kuba

Co se u nás aktuálně děje?

Kde nás najdete?

Domov na půl cesty KORUNA
nám. Osvoboditelů 44/15B
153 00, Praha 16 – Radotín

Jak se k nám dostanete
Nejbližší zastávka je „Otínská“, kde jezdí autobus 244, 248, 196, 124, nebo zastávka vlaku „Praha-Radotín“, na kterou se dostanete ze zastávky „Praha-Hlavní nádraží“.