Dům na půl cesty MAJÁK

Kdo jsme a co děláme?

Jsme sociální zařízení pro mladé lidi, kteří potřebují podporu na cestě k samostatnému životu. Jsme tu pro zájemce od 18 – 26 let, kteří potřebují podporu na své cestě k samostatnému životu, jelikož vyrůstali v některém ze zařízení náhradní rodinné péče (dětský domov, diagnostický nebo výchovný ústav, Klokánek) nebo v rodinách sociálně patologických.

Co od nás můžete čekat?

Ubytování na dobu až 2 let
Sociální poradenství
Pomoc s hledáním pracovního uplatnění
Podpora při studiu
Zprostředkování lékařské a psychologické péče
Podpora kontaktu s rodinou
Asistence při vedení domácnosti a financí
Podmínky přijetí
Zájemce o pobyt musí dodržovat smlouvu a pravidla, která v domě dodržujeme. Zájemce by měl projevit ochotu a zájem o zlepšení své sociální situace. Podmínkou ubytování je pravidelné hrazení služby, zaměstnání nebo studium během pobytu a plnění stanovených cílů spolupráce.
Jak se přihlásit?
Zájemce (příp. jeho zástupce) kontaktuje pracovníky Majáku telefonicky, e-mailem či osobně, aby si domluvil první informační schůzku, na které se dozví všechny potřebné informace o pobytu v Majáku, a pak si může podat Žádost o poskytnutí sociální služby v DPC Maják.
Kolik to stojí?
Jeden den ubytování v budově Domu na půl cesty KORUNA stojí 150 Kč. Při nastěhování se platí vratná kauce 3000 Kč, u které je možné platit na splátky.

Jak to u nás vypadá?

V MAJÁKU najdete 5 samostatných dvoulůžkových bytů 1+kk, které nabízejí celkem 10 lůžek. Každý byt disponuje vlastní koupelnou a WC. V budově se nachází mini-fitness, elektrický sporák a venkovní posezení pod pergolou.

O Domově na půl cesty jsem se dozvěděl od sestry. Byl jsem na ubytovně v Praze, měl jsem dluhy a chtěl jsem se v životě posunout. V Domově na půl cesty mi pomohli splatit mé dluhy, naučil jsem se novým věcem a získal nové přátelé.
Naučil jsem se znovu důvěřovat lidem. Nebýt Majáku, skončil bych špatně. Chtěl bych vzkázat všem, co se chtějí v životě posunout a hledají podporu, nebojte se a nechte si pomoct!

Pepa

Co se u nás aktuálně děje?

Kde nás najdete?

Domov na půl cesty MAJÁK
U Michelského mlýna 157/25
140 00, Praha 4 – Michle

Jak se k nám dostanete
Nejbližší zastávka je „Pod Jezerkou“, kde jezdí autobus 139, 188, 196, 124, nebo tramvaj 11 a 14.