Potravinová pomoc

 

Jak pomáháme?

Výdej potravin provozujeme od roku 2018. Pomoc využívají rodiče samoživitelé, vícečetné rodiny, děti a mladiství v nepříznivé životní situaci, senioři, invalidé a další osoby sociálně vyloučené nebo žijící v sociálně vyloučených lokalitách.

Pokud zájemci o potraviny přicházejí pravidelně, musí přinést doporučení z úřadu práce, sociálního odboru nebo OSPOD. Přicházejí si pro potraviny každý pátek. Dostávají ovoce, zeleninu, pečivo a další různé potraviny. Jednou za čtvrt roku se vydávají trvanlivé potraviny. Často dostáváme darem oblečení a různé hračky pro děti, které v pátek také nabízíme. Službu potravinové pomoci využívají i naši obyvatelé, kteří k nám přicházejí do Domovů na půl cesty a nemají žádné peníze. 

Každý rok v listopadu probíhá celonárodní sbírka potravin, které se účastníme. Potraviny a drogerie. Díky velkorysosti lidí, tak můžeme přidávat potřebným lidem, kteří přicházejí pro potravinovou pomoc. Stejně tak potraviny pomáhají mladým lidem, kteří žijí ve dvou domech na půl cesty. Letos nám byl přidělen supermarket Billa v Ďáblicích

Kde výdej potravin probíhá?

Každý pátek

15:30 – 16:30

Kontaktní osoba

Oksana Velebilová
tel.: 703 168 533